Zarządzanie zespołem projektowym

Zarządzanie projektem to nie tylko tzw. "twarde" - konkretne i policzalne - aspekty, jak zakres, harmonogram, czy budżet. To także, a w niektórych projektach przede wszystkim, aspekty "miękkie", związane z umiejętnością zarządzania zespołem projektowym przez kierownika projektu.
Jak być przywódcą, a nie tylko menedżerem? Jak zorganizować i realizować efektywną komunikację w projekcie? Czy i jak motywować swój zespół projektowy oraz jak efektywnie rozwiązywać konflikty? To tylko niektóre z pytań, na które jako kierownik projektu, uzyskasz praktyczne odpowiedzi drogą praktycznych ćwiczeń, zabaw, testów oraz inspirujących dyskusji i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami oraz dwójką prowadzących szkolenie.

Czytaj więcej...

Sztuka prezentacji dla kierowników projektów

Jasne przekazywanie myśli to filar efektywnej komunikacji. Aby skutecznie zarządzać projektem Project Manager na co dzień komunikuje się: z członkami zespołu, z partnerami, podwykonawcami, sponsorem, czy komitetem sterującym. Szczególną wagę mają prezentacje przygotowywane na różne spotkania. A zatem: jak przygotować prezentację, która najlepiej odda to, co chcemy przekazać? Jak najlepiej powiedzieć to, co chcemy przekazać wykorzystując prezentację? Na szkoleniu Sztuka prezentacji nie odpowiadamy na te pytania – uczymy, pokazujemy, jak samemu znaleźć odpowiedzi.

Czytaj więcej...

Znajdź nas na Facebooku!