Trudne sytuacje w projektach

Jednym z kluczowych czynników powodzenia projektu jest posiadanie przez kierownika projektu, kierownika zespołu projektowego umiejętności radzenia sobie z trudnymi, problemowymi sytuacjami, pojawiającymi się w projektach. Mogą być one związane nie tylko z klasycznymi ryzykami projektowymi, ale wynikać z zachowań, relacji interpersonalnych, błędów w komunikacji, emocji, konfliktów, które pojawiają się pomiędzy interesariuszami, członkami zespołu projektowego, kadrą kierowniczą, podwykonawcami, ale także klientem.

Czytaj więcej...

Warsztat kierownika projektu: metody tradycyjne, zwinne i inne

Dwa światy zarządzania projektami: dominujący coraz bardziej w projektach IT świat metod zwinnych oraz świat metod tradycyjnych, z metodami i technikami stosowanymi od wielu lat to rzeczywistość projektowa XXI wieku. Czy faktycznie metody zwinne wkroczą do innych typów projektów, a metody tradycyjne odejdą do lamusa? Naszym zdaniem przyszłość to integracja tych podejść. Tool-box project managera powinien więc zawierać metody, techniki i podejścia wywodzące się z obu tych światów. I dlatego stworzyliśmy szkolenie pokazujące najlepsze praktyki, metody i techniki z obu tych światów.

Czytaj więcej...

CCPM Zaawansowane praktyki zarządzania projektem i portfelem projektów z wykorzystaniem TOC i CCPM

Zastanawiasz się jak można zrealizować projekty krócej i taniej, z większą pewnością dotrzymania obiecanego klientowi terminu? Chcielibyście w swojej organizacji realizować więcej projektów, bez zwiększania zasobów? Na tym szkoleniu dowiesz się jak wykorzystać Zarządzanie Ograniczeniami i metodę Łańcucha Krytycznego do osiągnięcia tych właśnie celów.

Czytaj więcej...

Podstawy zarządzania projektami z symulacją PoleStar PM Simulation

Podstawy ZP, czyli jak przygotować, zaplanować i przeprowadzić z sukcesem projekt – praktyczny przewodnik dla początkujących i średnio zaawansowanych kierowników projektów z  symulacją PoleStar PM Simulation.

Rozpoczynasz swoją przygodę z zarządzaniem projektami? Zostałeś właśnie kierownikiem projektu, najważniejszego projektu w swojej organizacji? Poszukujesz dawki niezbędnej wiedzy praktycznej, pozwalającej poradzić sobie z tymi nowymi wyzwaniami? Przydałyby Ci się praktyczne wskazówki i rady oraz doświadczenie z udziału w symulacji projektu? Znajdziesz je na szkoleniu "Podstawy zarządzania projektami".

Czytaj więcej...

Warsztat: Zarządzanie projektami z symulacją

Chcecie nauczyć się i doświadczyć na czym polega profesjonalne zarządzanie projektami i portfelem projektów, obejmujące całą Twoją firmę? Nauczyć się na własnych błędach, które nie będą nic kosztowały i zdobyć doświadczenie do zastosowania w Twojej firmie od zaraz?

Weźcie udział w warsztacie symulującym zarządzanie projektami w firmie!

Czytaj więcej...

Zarządzanie inwestycją budowlaną

Zajmujesz się projektami budowlanymi i chciałbyś usystematyzować oraz rozszerzyć swoją wiedzę na temat projektów inwestycyjnych i ich specyfiki? Chciałbyś wiedzieć jak prawidłowo zbudować harmonogram realizacji projektu? A może interesuje Cię co to jest ścieżka krytyczna i dlaczego nie pracujemy metodą łańcucha krytycznego w inwestycjach? Na wszystkie te i wiele innych pytań odpowie nasze szkolenie.

Czytaj więcej...

PMO - Project Management Office: rola, zadania, budowa

Twoja organizacja buduje, lub zaczyna budować Biuro Projektów (PMO Project Management Office)? Poszukujecie wiedzy, doświadczeń praktycznych i inspiracji? Szukacie doświadczonych ekspertów w tym obszarze? Doskonale trafiłeś! Dwóch prowadzących szkolenie, różni uczestnicy walczący z podobnymi problemami to odpowiednie forum zdobycia i wymiany doświadczeń, nie do zdobycia innymi metodami.

Czytaj więcej...

Znajdź nas na Facebooku!