Magdalena Robak

Magdalena Robak - psycholog organizacji i pracy, pragmatyczny umysł o humanistycznym wykształceniu. Zafascynowana zarządzaniem projektami. Jest trenerem, doradcą, facylitatorem, wykładowcą. Pracując od studiów „na swoim” z jednej strony zachowała wiarę i trochę idealistyczne, pozytywne nastawienie do tego, że „każdy może”, zaś z drugiej poznała (czasem boleśnie i na własnej skórze) realia rządzące biznesem. W pracy łączy konkretne, biznesowe narzędzia i nastawienie na namacalne rezultaty z uważnością oraz szacunkiem dla potrzeb i doświadczeń Klientów.

Od ponad 20 lat pomaga menedżerom (w tym menedżerom projektów) i pracownikom rozwijać ich kompetencje i ulepszać zarządzanie zespołem, obsługę Klientów i efektywność osobistą. Wspiera zarządzających w doskonaleniu jakości zarządzania (w tym podejścia oparte o wartości, rezultaty, myślenie projektowe) oraz polityki personalnej (selection/assessment/development center, systemy ocen pracowniczych). W tych obszarach prowadzi projekty rozwojowe dla przedsiębiorstw państwowych, korporacji i MŚP. Pracowała z wieloma różnymi branżami i wielkościami firm.

W latach 1998-2009 prowadziła warsztaty „Zarządzanie personelem”, „Warsztaty negocjacyjne” oraz „Techniki sprzedaży” dla Warszawskiej Szkoły Reklamy. W latach 2005-2016 była kierownikiem oraz wykładowcą modułów praktycznych na Uniwersytecie SWPS („Organizacja pracy – elementy podejścia projektowego” w module „Zarządzanie zespołem”, „Ja w projekcie – rola lidera zespołu”).

W latach 2003-2015 pracowała w projektach dofinansowanych z funduszy unijnych, jako trener, ewaluator projektów i rezultatów projektów, analityk, lider zespołów.

Należy do Polskiej Izby Firm Szkoleniowych (PIFS) oraz International Project Managemenet Association (IPMA; jest także asesorem PPEA IPMA). Jest współtwórcą i certyfikowanym użytkownikiem „BlitzGrow – innowacyjna metoda wdrożenia idei flexicurity w przedsiębiorstwie” (metody w pełni opartej na podejściu projektowym do kompleksowego rozwoju organizacji).    

W 2016 roku uzyskała certyfikację facylitatora Clean (specjalizacja indywidualna i zespołowa) oraz zaangażowała się w promowanie w Polsce podejścia Clean Language Facilitation. Robi to zarówno w wersji „mieszanej” (łącząc – w ramach marki Clan Dynamics – Clean Language, pracę z przestrzenią i metaforą oraz rozwój konkretnych kompetencji organizacyjnych i osobistych), jak i „czystej” (wspierając działania organizacyjne, marketingowe, szkoleniowe oraz rozwojowe Clean Coaching Polska).

Ze względu na swoją pasję integruje metodę Clean z narzędziami zarządzania w projektach (na poziomie pracy z zespołami i interesariuszami). Liczy na to, że niedługo w Polsce – podobnie, jak za granicą – dla coachów agile, członków zespołów oraz PMów będzie to standardowe narzędzie do pracy z ludźmi w projektach.

…ponieważ jej marzeniem jest, by i organizacje, i zespoły, i ludzie świadomie kształtowali swoją drogę.

Znajdź nas na Linked In!