JS PROJECT partnerem Targetprocess w Polsce

JS PROJECT jest od 2014 roku partnerem firmy Targetprocess, co znacza, że prowadzimy zarówno sprzedaż, jak i projekty wdrożenia systemu zarządzania projektami w firmie, wykorzystujące narzędzie Targetprocess. Od niedawna mamy także pierwszego Certyfikowanego Experta Targetprocess.

Targetprocess  to narzędzie wspomagające zarządzanie i realizację projektów, wykorzystujące podejście nazywane: visual management.

Visual management – jak łatwo można się domyślić - wykorzystuje prostą wizualizację do zaprezentowania różnych aspektów projektu, jak na przykład realizowane zadania i ich stan, historyjki użytkownika i ich stan, a także do zaprezentowania projektów w portfelu, czy projektów w programie. Wizualizacja ma postać tablic kanbanowych lub tzw. timeline’u pokazującego elementy projektu – np. zadania, czy historyjki - w czasie.

Przy pomocy Targetprocess można planować i monitorować dowolny proces. Może to być zarówno scrum, kanban, jak i proces zdefiniowany w organizacji.

Przykładowy ekran Targetprocess dla procesu kanban-owego wygląda oto tak:

A jak napisał Daniel Kahneman – laureat Nagrody Nobla (2002) w swojej książce „Pułapki myślenia (angielski tytuł to: „Thinking, Fast and Slow”) – „istnieje tylko to, co widzimy” („What You See is All There Is” – WYSIATI). Jeśli więc menedżerowie i członkowie zespołów będą widzieli sytuację projektu, hstoryjek, czy zadań, to wtedy łatwiej będzie można podejmować lepsze decyzje, lepiej planować i monitorować prace projektowe i podejmować potrzebne działania.

Na zakończenie przypomnę motto zespołu tworzącego produkt: “Teams have the right to work with a simple, customizable and powerful visual management tool”.

Więcej o samym narzędziu Targetproces, jego zastosowaniach i możliwościach napiszemy w kolejnym poście na naszym blogu.

Znajdź nas na Facebooku!