Kiedy pojawi się PMBOK® Guide 6th Edition?

Aktualna 5-ta edycja standardu PMBOK® Guide jest dostępna od grudnia 2012, czyli już cztery lata. A cztery lata to jak dotąd cykl opracowania nowej edycji PMBOK® Guide. Mamy teraz styczeń 2017, więc z pewnością chcielibyście znać odpowiedź na pytanie: kiedy będzie opublikowana nowsza, tj. 6-ta edycja PMBOK® Guide?

Informacje ze strony PMI są następujące:

  • PMI przewiduje, że PMBOK® Guide—Sixth Edition zostanie opublikowany (w wersji papierowej) i będzie dostępny w PMI Bookstore około 3-ciego kwartału 2017.
  • PMI przewiduje ponadto, że zmiany w egzaminie PMP® zajdą w 1-szym kwartale 2018.

Dla nas – jako R.E.P-a – oznacza to, że do tego terminu (1-szy kwartał 2018) powinniśmy dostosować nasze szkolenie „PMP®-Prep: Przygotowanie do certyfikacji PMP®” do nowej wersji standardu PMBOK® Guide.

Dla Was – jako uczestników naszych szkoleń – oznacza to, że jeszcze przez cały rok 2017 egzamin PMP® będzie odbywał się wg dotychczasowych zasad.

Macie więc jeszcze trochę czasu i na szkolenie przygotowujące do egzaminu PMP® i na finalną, samodzielną powtórkę przed egzaminem.

PMP, and PMBOK are registered marks of the Project Management Institute, Inc.

Znajdź nas na Facebooku!