DLACZEGO?
Przywództwo to przede wszystkim ustalanie celów oraz wartości. O ile ustalanie celów jest już powszechną praktyką, to z wartościami mamy poważne problemy.
Najczęściej bowiem są one w ogóle pomijane; jeśli istnieją, to są one narzucane przez szefów, przekazywane „odgórnie”, skopiowane z założeń firm-matek, sztuczne. Nie są określane i uzgadniane wspólnie z zespołem, albo w ogóle nie są korelowane z zachowaniami i działaniami ludzi w zespole. A przecież spójne cele i wartości są drogowskazem dla działań i zachowań ludzi w zespole. Pomagają w podejmowaniu dobrych decyzji w niepewnym i złożonym środowisku biznesowym i projektowym.
PO CO?
Chcemy wypełnić tę lukę i dać Ci konkretne narzędzia oraz wiedzę i inspiracje, dzięki którym wartości staną się motorem działań, zachowań i decyzji Twojego zespołu.
Ty, jako Lider: |
…dzięki czemu Twoi Ludzie: |
…a w konsekwencji Firma/Projekt: |
|
|
|
DLA KOGO?
Warsztat jest skierowany do:
- menedżerów i liderów firm i działów, kierowników zespołów funkcjonalnych,
- kierowników projektów, kierowników zespołów projektowych (nie tylko ze świata IT),
- product ownerów i scrum masterów,
…którzy chcą wprowadzić do swoich zespołów zarządzanie przez wartości, tak by wartości kierowały zachowaniami i działaniami ich zespołów.
JAK?
W formie warsztatu, w interaktywnym, przyjaznym i inspirującym środowisku pracy i współpracy dostarczymy Ci idee i praktyczne metody identyfikowania i opisywania wspólnych wartości zespołu, wprowadzania ich w życie oraz utrzymywania lub adaptowania do nowych sytuacji.
Wykorzystując studium przypadku, Value Game, metafory i inne techniki – będąc w rolach liderów i członków zespołu poznasz rolę i znaczenie wartości w organizacji i projekcie. Poprzez burze mózgów i dyskusje zidentyfikujesz metody, dzięki którym wartości staną się drogowskazem zachowań i działań członków zespołu.
CO?
Główne punkty naszego warsztatu:
- Lider 3.0 i wartości zespołu lub projektu. Odpowiesz sobie na pytanie, jakim liderem chcesz być biorąc pod uwagę środowisko VUCA oraz wynikające z niego wymagania. Określisz swoją (jako lidera) wizję, zadania i odpowiedzialności, a także swoje wartości i zachowania.
- Budowanie wspólnych wartości w zespole. Zidentyfikujemy i opiszemy wspólne wartości zespołu, istotne z punktu widzenia celów i wymagań otoczenia. Poznasz metody i narzędzia, które będziesz mógł zastosować w pracy ze swoim zespołem.
- „Walk the talk”. Wspólnie zastanowimy się, jak uczynić wartości rzeczywistą „silą napędową” zachowań i działań w projekcie. Wypracujemy konkretne rozwiązania, które pomogą Tobie i Twoim ludziom wprowadzić wartości w codzienne działania oraz spowodować, by zespół i projekt „żył wartościami”.
Retrospektywa warsztatu
Osobiste “take-off's” uczestników warsztatu obejmujące ich refleksje, a także metody i koncepcje do zastosowania w ich środowisku i w ich zespołach.
Organizacja warsztatu
Czas trwania warsztatu: 1 dzień.
Warsztat prowadzą:
Magdalena Robak
Magda jest psychologiem organizacji, który fascynuje się zarządzaniem projektami. Od ponad 20 lat pomaga menedżerom (w tym menedżerom projektów) i pracownikom rozwijać ich kompetencje i ulepszać zarządzanie zespołem, obsługę Klientów i efektywność osobistą. Jest trenerem, doradcą, facylitatorem.
Jej marzeniem jest by i organizacje i ludzie wybierali swoją drogę i szli nią świadomie.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
magdalenarobak.pl, cleandynamics.pl
Jerzy Stawicki
Jerzy jest konsultantem, trenerem i coachem zarządzania projektami I zarządzania portfelem projektów, z ponad 25 letnim doświadczeniem. Czasem bywa też spikerem na konferencjach, autorem tekstów i artykułów, czytelnikiem oraz liderem.
Pasją Jerzego jest “reinventing and improving organizations and teams”. Jest to wspomaganie firm i zespołów, a także menedżerów i kierowników projektów w przekształcaniu ich organizacji i zespołów w kierunku samo-organizujących się zespołów i liderów 3.0.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.