Zwinne Przywództwo
Dlaczego Zwinne Przywództwo
Świat zmienia się coraz szybciej. Żyjemy teraz w świecie opisywanym przez akronim VUCA (Vulnerability, Uncertainty, Complexity, Ambiguity). Zmienić się też musi sposób zarządzania firmami i zespołami.
Dlaczego Zwinne Przywództwo
Świat zmienia się coraz szybciej. Żyjemy teraz w świecie opisywanym przez akronim VUCA (Vulnerability, Uncertainty, Complexity, Ambiguity). Zmienić się też musi sposób zarządzania firmami i zespołami.
Przyszłość zarządzania to kompetentne zespoły pracujące na zasadzie samoorganizacji, a nie w sztywnych strukturach hierarchicznych; to liderzy zarządzający systemem pracy, a nie „w starym stylu” zarządzający ludźmi. To satysfakcja i zadowolenie pracowników i liderów, prowadzące do efektów biznesowych.
Jeśli chcesz być takim liderem i chcesz poznać zasady i techniki zarządzania i przywództwa prowadzące do zaangażowania, motywacji, satysfakcji pracowników oraz do efektów biznesowych, to zapraszamy na warsztat „Zwinne przywództwo 2023”.
Jak w pewnością już wiecie, np. z warsztatu "Zwinne przywództwo", przyszłość zarządzania to kompetentne zespoły pracujące na zasadzie samoorganizacji, a nie w sztywnych strukturach hierarchicznych; to liderzy zarządzający systemem pracy, a nie „w starym stylu” zarządzający ludźmi. To satysfakcja i zadowolenie pracowników i liderów, prowadzące do efektów biznesowych.
„I have a dream ... „
Jako menedżer lub szef firmy, działu lub jako lider zespołu marzysz zapewne o zmianie metod i organizacji i systemu pracy, na taki w którym:
i niejako w wyniku oddziaływania w/w elementów pojawią się efekty i korzyści biznesowe.
DLACZEGO?
Przywództwo to przede wszystkim ustalanie celów oraz wartości. O ile ustalanie celów jest już powszechną praktyką, to z wartościami mamy poważne problemy.
Dobry menedżer i lider, elokwentny dyskutant jest w stanie szybko pokonać swojego rozmówcę, udowodnić mu niższość i zmusić do przyznania racji. Podejścia takie, jak Management 3.0, servant leadership stawiają na współpracę, na partnerskie relacje pomiędzy liderem i zespołem oraz osobami, od których kooperacji zależy powodzenie i przyszłość firmy, czy projektu. W praktyce jednak w rozmowie, w sporze i dyskusjach niezwykle często jesteśmy bardzo konfrontacyjni i rywalizacyjni, choć cechy te niekoniecznie sprzyjają współpracy.
Leadership and change practices, czyli praktyki przywództwa i wprowadzania zmian, to – naszym zdaniem – klucz do sukcesu projektów realizowanych we współczesnym środowisku biznesowym. Na czym one polegają? Jak mogą je zastosować zarówno project managerowie, jak i menedżerowie zespołów, działów, a także dyrektorzy większych lub mniejszych firm? To niemal szekspirowskie pytanie „być albo nie być?” Odpowiedzi na te pytania dostarcza warsztat „Management 3.0”
Warsztat „Zwinne przywództwo 2023”, wykorzystujący elementy podejścia „Management 3.0”, zwinnego zarządzania celami (metoda OKR) oraz Lean i Flow prezentuje idee i techniki zwinnego przywództwa i zarządzania, jakie mogą i powinny znaleźć powszechne niemal zastosowanie i jakie są niezbędne – dla sprawnego zarządzania we współczesnym środowisku biznesowym - menedżerom zespołów, działów i firm - menedżerom średniego i wyższego szczebla.