Konferencje PM na jesieni 2013

Jesień 2013 obrodziła … konferencjami w obszarze zarządzania projektami. Od września do grudnia niemal co kilka dni organizowana będzie jakaś konferencja. Co wybrać? Nasza wskazówka: może najpierw zróbmy listę tych konferencji, a potem oceńmy stan budżetu. My wykonaliśmy pierwsze z tych zadań.

Zacznijmy od listy i terminów tych konferencji:

  • "Agile w Biznesie" 19-20 września 2013, Warszawa
  • 27-my IPMA World Congress 2013, 30 września  – 3 października 2013, Dubrownik
  • "Agile by example", 16-18 października 2013, Warszawa
  • "Doświadczenia i perspektywy Project Management", 24-25 października 2013,  Warszawa
  • 8 International Congress PMI Poland, 2-3 grudnia 2013, Warszawa.

Poniżej nasz krótki przewodnik po w/w konferencjach:

Najpierw, bo 19-20 września odbędzie się III Konferencja Computerworld "Agile w Biznesie". Na stronie głównej konferencji można przeczytać, ze podczas konferencji będzie można:

  • poznać pierwsze w Polsce, unikalne studia przypadków z implementacji rozwiązań agile w praktyce biznesowej: AXA Polska, ING Bank Śląski, PZU,
  • zrozumieć, jak dalece podejście agile może przeobrazić firmę i poprawić jej wewnętrzną efektywność,
  • stać się propagatorem podejścia agile w całej organizacji i dzięki temu efektywniej realizować swoje cele,
  • dowiedzieć się, jak wyjść w stronę biznesu ze świata IT z podejściem agile.

Jak widać też z listy prezentacji i ich prelegentów konferencja zdecydowanie orientuje się na zastosowanie agile w biznesie, omijając zagadnienia agile-owe na poziomie programistycznym.

Strona konferencji: http://www.computerworld.pl/konferencja/Agile2013/start

Kolejna data: 30 września – 3 października. Wtedy odbędzie się w Dubrowniku 27-my IPMA World Congress 2013. Kongres zaczyna się 30 września po południu kilkoma wystąpieniami key-note. 1-szy i 2-gi października to zarówno prezentacje key-note, jak i wiele sesji tematycznych. Oczywiście w programie są tez eventy towarzyskie: welcome party, jak i kongresowy bankiet. 3-ego października, już po zamknięciu konferencji zaplanowane są warsztaty tematyczne. Kongres IPMA to świetna okazja spotkania ze znajomymi z innych krajów, jak i poznania najnowszych doświadczeń praktycznych zarządzania projektami na świecie.

Strona Kongresu: http://www.ipma2013.hr/homepage.aspx

Także w październiku w dniach 16-18 odbędzie się w Warszawie konferencja "Agile by example". Jest to trzecia edycja międzynarodowej konferencji przeznaczonej dla programistów i menedżerów, prowadzona w języku angielskim! Do 31 lipca trwał call for papers, obecnie powstaje - w agile-owym stylu – finalny program konferencji. Gwiazdą konferencji będzie Jeff Sutherland, czołowa postać świata Agile. Innymi spikerami będą: John Peebles, Jurgen Appelo oraz Paul Klipp.

Strona konferencji:  http://2013.agilebyexample.com/

I kolejna październikowa konferencja: "Doświadczenia i perspektywy Project Management" jest szesnastą edycją organizowanej od 1999 roku Konferencji IPMA Polska (dawniej SPMP). Odbędzie się ona w dniach 24-25 października w Warszawie. W konferencji wezmą udział wybitni managerowie oraz znakomici project managerowie, reprezentujący znane przedsiębiorstwa oraz prowadzący ważne polskie projekty. Wśród prelegentów sa m.in. Sławomir Lachowski,  Marek Cywiński, prof. Sergey Bushuyew. W programie konferencji są zarówno sesje plenarne, jak i  bloki warsztatowe.

Strona konferencji: http://konferencja.ipma.pl/strona/o-konferencji

I wreszcie 8 International Congress PMI Poland, który odbędzie się w dniach 2-3 grudnia, także w Warszawie. Natomiast 4-ego grudnia planowane są warsztaty. Aktualnie powstaje szczegółowy program konferencji. Już teraz na liście prelegentów znajdują się: David Anderson, Ralf Müller oraz Dov Dvir.

Strona Kongresu: http://www.pmi.org.pl/index.php/congress-home

Która konferencję wybrać? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sami.

Znajdź nas na Linked In!