• Zwinne zarządzanie celami - metoda OKR

  SZCZEGÓŁY
 • Akademia Flow Management

  Skuteczne i efektywne zarządzanie

  SZCZEGÓŁY
 • Warsztaty z grą Symulacjną Flow

  Nauka przez doświadczenie

  SZCZEGÓŁY
 • Portfolio Flow - warsztat z symulacją 14-15.06.2023

  SZCZEGÓŁY

 

Portfolio

Blog

Priorytet strategiczny projektów to za mało
13 marzec 2023

Priorytet strategiczny projektów to za mało

Kluczowym zagadnieniem zarządzania portfelem projektów (ZPP) jest wybranie „najlepszych” - z punktu widzenia określonych w firmie kryteriów – projektów oraz ich szybkie zrealizowanie. Czyli – jak to się często mówi – dostarczenie wartości klientowi, czy to wewnętrznemu, czy zewnętrznemu. W tekście na podstawie swoich doświadczeń w tym zakresie przedstawię podejście...

Flow psychologiczny - rożne perspektywy
02 marzec 2023

Flow psychologiczny - rożne perspektywy

Teraz przechodzimy do obiecanego katalogu różnych perspektyw i punktów widzenia na czynniki i warunki sprzyjające uzyskaniu i utrzymaniu stanu Flow.

Flow psychologiczny
02 marzec 2023

Flow psychologiczny

Podejście Flow Management (bazujące na Lean (https://kanbanize.com/lean-management/getting-started-with-lean), Kanban (https://kanbanize.com/pl/zasoby-kanban/pierwsze-kroki/kanban), TOC i wykorzystujące zwinne zarządzanie celami (metoda OKR (https://www.jsproject.pl/wiedza/samoorganizacja/933-okr-2)) to podejście umożliwiające:

Metoda OKR jak ser szwajcarski, czyli braki do uzupełnienia
20 luty 2023

Metoda OKR jak ser szwajcarski, czyli braki do uzupełnienia

Metoda OKR (Objective Key Results) od kilku lat zdobywa coraz większą popularność jako metoda zarządzania celami zarówno rozwojowym, tj. zmieniającymi status quo w firmie, jak i celami produktowymi. Niestety jednak bardzo często jest ona stosowana wg podejścia „by the book”, w sposób zbyt dogmatyczny, trzymający się kilku prostych zasad...

Typy Kluczowych Rezultatów w OKR i ich praktyczne zastosowanie
19 luty 2023

Typy Kluczowych Rezultatów w OKR i ich praktyczne zastosowanie

Metoda OKR (Objective Key Results) od kilku lat zdobywa coraz większą popularność jako metoda zarządzania celami zarówno rozwojowymi, tj. zmieniającymi status quo w firmie, jak i celami produktowymi. Niestety jednak bardzo często jest ona stosowana wg podejścia „by the book”, w sposób zbyt dogmatyczny, trzymający się jedynie kilku zbyt...

Felietony w Strefie PMI
02 luty 2023

Felietony w Strefie PMI

  Wkrótce obchodzimy jubileusz 10 lecia magazynu Strefa PMI. Z tej okazji redaktor naczelny Szymon Pawłowski zestawił moje felietony z archiwalnych numerów magazynu. Zachęcam do lektury https://strefapmi.pl/author/jerzy-stawicki/ (https://strefapmi.pl/author/jerzy-stawicki/) 

SLE dla różnych aspektów procesu
31 styczeń 2023

SLE dla różnych aspektów procesu

Pierwszy tekst dotyczący SLE zakończyłem informacją, że SLE może być określane zarówno dla faz procesu, procesu wytwórczego, jak i dla procesu end-to-end. Teraz więc więcej o tym aspekcie SLE. W praktyce najłatwiej można określać SLE dla różnych aspektów procesu w platformie informatycznej wspomagającej zarządzanie pracami i projektami, jak na...

SLE: Oczekiwany Poziom Świadczenia Usług
31 styczeń 2023

SLE: Oczekiwany Poziom Świadczenia Usług

Kanban Guide zawiera następującą definicję Oczekiwanego Poziom Świadczenia Usług (ang. Service Level Expectation – SLE):

Wiek Pracy, czyli WIP Age
24 styczeń 2023

Wiek Pracy, czyli WIP Age

Po omówieniu w poprzednim tekście (wiedza/flow-management/1015-mierniki-flow) rożnych mierników Flow Management czas na najważniejszą – moim zdaniem – z nich. Tą najważniejszą moim zdaniem spośród wszystkich wymienionych we wcześniejszym tekście metryk - metryką Flow, w dodatku mającą charakter wskaźnika wyprzedzającego jest wiek Pracy (ang. WIP Age).

Mierniki Flow
24 styczeń 2023

Mierniki Flow

Flow Management, czyli podejście bazujące na Lean, Kanban, TOC i psychologii przepływu dostarcza praktyki prowadzące do optymalnego dostarczania wartości klientowi, poprzez optymalizację przepływu Prac/produktów. Flow, czyli przepływ dotyczy zarówno wartości, jak i produktu/-ów, informacji i decyzji oraz psychologicznego stanu przepływu (wg M. Csiksentmihalyi).

Flow Management Meetup
22 styczeń 2023

Flow Management Meetup

Od listopada 2022 współorganizuję – wraz z Darkiem Ciechanem oraz Krzysztofem Zaborowskim – Meetup: Flow Management Polska: https://www.meetup.com/flow-management-polska/ (https://www.meetup.com/flow-management-polska/) Flow Management Polska to - budowana od października 2022 - społeczność executives, menedżerów, liderów i praktyków stosujących w zarządzaniu firmą i zespołami podejście Flow Management (bazujące na Lean, Kanban, TOC i...

Najbliższe szkolenie
08 styczeń 2023

Najbliższe szkolenie

1 lutego prowadzimy on-line "Warsztat TeamFlow Professional z grą symulacyjną". Celem warsztatu jest pogłębienie i rozszerzenie - drogą doświadczania i eksperymentowania w bezpiecznym środowisku gry symulacyjnej - znajomości zasad, praktyk oraz metryk Flow Management.

Z Kanbanize od strategii do realizacji - cz.2
06 styczeń 2023

Z Kanbanize od strategii do realizacji - cz.2

Pierwszą część artykułu skończyliśmy pytaniem "Jak więc cele (O + KR-y) określone przez zespół/dział będą realizowane i jak będzie wyglądało zarządzanie nimi?" Poniżej znajdziecie odpowiedź.

Z Kanbanize od strategii do realizacji - cz.1
06 styczeń 2023

Z Kanbanize od strategii do realizacji - cz.1

Właściwa implementacja zarządzania celami metodą OKR (Objectives Key Results) wspiera sukces realizacji strategii firmy.

Pozostańmy w kontakcie!

Zapisz się do newslettera

 
Gwarantujemy comiesięczną dawkę informacji o: ciekawych konferencjach, wydarzeniach i tekstach oraz naszych najbliższych warsztatach.
 
 
JS PROJECT z siedzibą w Warszawie przy ul Imbirowej 6c jest administratorem Twoich danych i używa ich wyłącznie w celu wysyłki newslettera. W każdej chwili masz prawo do zmiany lub usunięcia swoich danych poprzez wypełnienie formularza kontakt

Klienci o nas

 • "Szkolenia w których uczestniczyłem były dobrze przygotowane merytorycznie, inspirujące i bardzo praktyczne; były też profesjonalnie prowadzone, w atmosferze sprzyjającej efektywnej pracy. Szczególnie podobało mi się prowadzenie warsztatu "Management 3.0" przez dwóch trenerów z różnym doświadczeniem i różnymi punktami widzenia”

  Artur Pawłowicz
  Head of Global Competence Center MO/BO/Acc Satellites & Reporting
  UniCredit Business Integrated Solutions Branch Poland
 • „Byłem na kilku szkoleniach. Było ciekawie i inspirująco. Polecam”

  Jan Anisimowicz
  Business Excellence Director
  Client&Friends Sp. z o.o.
 • Uczestniczyłem w szkoleniach przygotowujących do certyfikacji PMP®. Zarówno wiedza trenera, jego kompetencje, profesjonalizm oraz sposób komunikacji i prowadzenia szkoleń były na najwyższym poziomie.

  Grzegorz Boczkowski
  Field Service Supervisor
  Honeywell Sp. z o.o.

 • 1
 • 2
 • 3