Warsztaty i symulacje Akademii Flow4Results

Warsztaty z symulacją Flow oraz klasyczne warsztaty szkoleniowe dotyczące wybranych tematów skutecznego i efektywnego zarządzania pracami, projektami i produktami oraz celami.

Podstawowym elementem programu Akademii Flow4Results jest cykl warsztatów z grami symulacyjnymi Flow:

W ramach Akademii Flow4Results proponujemy także klasyczne warsztaty szkoleniowe, mające formę interaktywnej sesji z prezentacjami, ćwiczeniami, analizami i dyskusjami, dotyczące wybranych tematów skutecznego i efektywnego zarządzania pracami, projektami i produktami oraz celami.

Te klasyczne warsztaty dotyczą zagadnień bezpośrednio powiązanych lub  rozszerzających i uzupełniających tematy Flow Management, takich jak:

oraz zaawansowanych zagadnień Flow Management, takich jak:

  • Metryki Flow Management i ich praktyczne zastosowania
  • Metody priorytetyzacji prac i projektów wykorzystując Klasy Usług (ang. Classess of Service) oraz koncepcję Cost of Delay
  • Zarządzanie popytem i zarządzanie backlogiem prac
  • Metody ograniczania prac w toku, jak Drum Buffer Rope
  • Zarządzanie ograniczeniami
  • Zastosowanie Flow Management w Scrum.

Warsztaty dotyczące zaawansowanych zagadnień Flow Management są obecnie w przygotowaniu, więc linki do ich opisów będą sukcesywnie pojawiać się zarówno w tym miejscu, jak i na liście szkoleń na https://www.jsproject.pl/szkolenia .

Inną opcją jest przeprowadzenie dla zespołu lub kilku zespołów z jednej firmy gry symulacyjnej TeamFlow Manager/Professional lub PortfolioFlow.

Dobrą okazją do zorganizowania takiej gry symulacyjnej może być spotkanie integracyjne zespołu lub działu, względnie innego rodzaju wspólne spotkanie i/lub wydarzenie.

Gry symulacyjne opisane są TUTAJ.

Jak zacząć i jak zdobywać wiedzę w ramach Akademii?

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Proponujemy byś zaczął podróż od udziału w jednym z warsztatów TeamFlow z grą symulacyjną:

 

Kolejne kroki zaplanujesz i wykonasz biorąc pod uwagę wiedzę zdobytą na tym pierwszym warsztacie, Twoje potrzeby i plany rozwojowe, sytuację Twojego zespołu i/lub Firmy.

Opcji masz kilka:

  • Udział w otwartym warsztacie z symulacją TeamFlow Professional lub PortfolioFlow (w zależności od tego, jaki był Twój pierwszy krok)
  • Zorganizowanie warsztatu z symulacją TeamFlow dla zespołu PMO w Twojej firmie i dla zespołów realizacyjnych (projektowych lub produktowych)
  • Udział w jednym z klasycznych warsztatów, dotyczących zagadnień bezpośrednio powiązane z zagadnieniami Flow Management
  • Zorganizowanie cyklu warsztatów dla Twojego zespołu lub zespołów oraz kadry zarządzającej Twojej Firmy.

Jesteś zainteresowany programem naszej Akademii? Chcesz poznać szczegóły albo porozmawiać o udziale w Akademii?

Skontaktuj się ze mną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania, opowiem o szczegółach i doradzę, jak najefektywniej zdobyć wiedzę w ramach Akademii Flow4Results.

 

Znajdź nas na Linked In!